free
web stats

خروج دولت آمریکا از برجام فرصتهای جدیدی ایجاد نموده است. اروپا ، روسیه، چین و ایران بر تداوم برجام و اجرای تعهداتشان در چارچوب این قرارداد بین المللی قویا تاکید نموده و این امر بعنوان ایجاد" فرصت جدید همکاری" تلقی میگردد.

پس از برگزاری موفقیت آمیز " همایش ایران و اروپا " با محوریت " تجارت و سرمایه گذاری" که در شرایط بحرانی سال 2015 در وین برگزار گردید، با عنایت به لزوم شفاف سازی تجارت با ایران در شرایط کنونی، " همایش همکاری های ایران و اروپا " با محوریت "افق جدید"با هدف مشخص نمودن افق های جدید همکاری در زمینه های فناوری، راه اندازی فعالیت ها، فناوری مالی، انرژی و منابع طبیعی با تمرکز بر منابع تجدید پذیر، معادن ، ریسک سرمایه، سرمایه گذاری و مناطق آزاد تجاری توسط موسسه مطالعات اقتصادی و بین المللی روند و مرکز همکاری های اقتصادی – تجاری ایران و اروپا و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با  همکاری شرکت همایش سازان امروز در روزهای 31 خرداد و  اول تیرماه 1397 (مطابق با 21 و 22 ژوئن 2018)  در شهر  بروکسل - بلژیک برگزار می گردد. 

در این رخداد، شرکت کنندگان به تحلیلها و اطلاعات دقیق دسترسی خواهند یافت. علیرغم تمام هیاهوها، ایران در مقایسه با سایر بخشهای این منطقه، فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری با بازده بسیار جذاب ارائه می نماید.

در این همایش سیاست گذاران و تصمیم گیران عالیرتبه و مدیران ارشد اجرایی از ایران، اروپا و سایر نقاط جهان برای بحث و تبادل نظر در خصوص افقهای جدید همکاری، شناسایی ظرفیتهای موجود و فرصتهای اجرایی در راستای شکوفا نمودن اقتصاد و مشخص کردن چشم اندازهای امیدوار کننده در شرایط فعلی، حضور خواهند یافت.

حضور گسترده مسئولین عالیرتبه و کلیدی از ایران و تبادل نظر با شرکت کنندگان همایش، از ویژگیهای برجسته این رخداد می باشد. هر چالشی در نهایت تبدیل به فرصت می گردد. علیرغم شرایط چالش بر انگیز فعلی، حجم همکاریهای تجاری با اروپا، بسیار قابل توجه می باشد. علاوه بر آن فرصتهای بعدی که در افقهای جدید اقتصاد ایران در حال ظهور می باشد برای اولین بار در این همایش ارائه می گردد. ما معتقدیم که در شرایط کنونی، افق های جدید همکاری عملا، شرکتهای اروپایی را با همتایان خود در ایران پیوند خواهند داد و این رویداد برقراری این پیوندها را تسهیل خواهد نمود.

حضور جناب آقای دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و  فناوری ریاست جمهوری و ارائه نقطه نظرات ایشان در خصوص زمینه های فعالیتها و همکاری های آتی، از ویژگیهای برجسته این همایش می باشد. علاوه بر آن جناب آقای دکتر عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران  اخرین تحولات مربوط به شرایط فعلی را در این همایش ارائه خواهند نمود.

آگاهی

از آخرین برنامه ها، سیاست گذاری ها و تحولات ایران

شناسایی

چالش ها و فرصت های کسب و کار در ایران در بخش های فن آوری، انرژی و منابع طبیعی

شبکه سازی

با تصمیم گیرندگان کلیدی ایرانی و مسئولین اجرایی شرکت های بین- المللی علاقه مند به ورود یا ورود مجدد به بازار ایران.

سخنرانان

 • 1

برنامه همایش

این همایش در دو روز برگزار می شود.

روز اول ( 31 خرداد )، شامل 5 پنل تخصصی است که کلیه  شرکت کنندگان میتوانند در آن حضور یابند. یک ضیافت شام در تاریخ 31 خرداد، ساعت 19:00 ترتیب داده شده که جناب آقای دکتر ستاری ،همتای بلژیکی ایشان و همچنین سایر مهمانان عالیرتبه و مسئولین اجرایی در آن حضور خواهند داشت.

در روز دوم همایش، دو Showcase با موضوع استارتاپ ها، تجارت و سرمایه گذاری برگزار می شود که فرصت مناسبی  برای استارتاپ های ایرانی و خارجی، کسب و کار ها و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی فراهم مینماید تابا هدف  تقویت مشارکتها و همکاریها، فعالیتها و خدمات خود را معرفی نمایند. 

یک کارگاه آموزشی  با موضوع تطبیق قوانین و مقررات ( Compliance ) و یک جلسه ویژه توسط آقای دکتر عادلی برگزار می شود که نیاز به ثبت نام جداگانه دارد.

پانل های تخصصی روز اول

پانل شماره یک:

چشم انداز استارتاپ ها در ایران

استارتاپ ها در سال های اخیر، در اقتصاد ایران نقش مهمی داشته اند، به طوری که نشریه Financial Times، این کشور را « جمهوری استارتاپ » نامیده است. رونق روز افزون استارتاپ ها در ایران، به دلیل عوامل مربوط به جمعیت شناسی، ظرفیت بالای رشد در مقیاس های کلان و همچنین زیرساخت های فنی پیشرفته،  فرصت های همکاری زیادی در سطح بین المللی فراهم نموده است. این پانل، با هدف معرفی  ظرفیت بالای همکاری برگزار می شود.

پانل شماره دو:

مشارکت در حوزه فین تک ( فناوری ها و نوآوری های مالی )

فناوری های مالی در ایران از طریق درگاه های پرداخت و راهکار های جدید مالی که در حال حاضر تعاملات مالی کشور را تسهیل نموده، در حال رشد و پیشرفت است. این فناوری ها با استاندارد های پیشرفته بیشتر کشور های توسعه یافته مطابقت دارد. در این پانل، ساز و کار فین تک، ظرفیت این بازار گسترده و راهکار های خلاقانه، با هدف ایجاد شبکه و همکاری با طرف های ذینفع مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرند.

پانل شماره سه :

چگونگی سرمایه گذاری و کسب و کار در ایران

یکی از موضوعات کلیدی که معمولا در بسیاری از رویدادها نا دیده گرفته می شود، ارائه چگونگی فعالیت در فضای کسب و کار ایران و ایجاد یک بنگاه تجاری با هدف های مختلف در ایران است. ثابت شده که تجارت در مناطق آزاد با محدودیت های کمتر، معافیت های مالیاتی و زیر ساخت های سودمند، جذاب است. ما در این زمینه به ارائه اطلاعات و بینش حرفه ای خواهیم پرداخت. افراد موفق در ایجاد کسب و کار در ایران و همچنین شرکت های حقوقی حرفه ای در این باره صحبت خواهند کرد. مهمترین نکته، در نظر گرفتن شرایط فعلی و وضعیت بین المللی ایران است. بنابراین، سخنرانان ما راهکار هایی ارائه می دهند که کسب و کار را در شرایط فعلی با لحاظ مخاطرات و ملاحظات قانونی تسهیل می نماید. .

پانل شماره چهارم :

انرژی و منابع مالی

ایران از منابع فسیلی غنی برخوردار است و بزرگ ترین منابع نفت و گاز دنیا را در اختیار دارد. همچنین دارای ظرفیت بالایی در انرژیهای بادی و خورشیدی میباشد. سرمایه گذاریهای متعددی با مشارکتهای بین المللی در نیروگاه های خورشیدی و بادی انجام شده است. ایران تا سال 2025، قادر خواهد بود 10 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین نماید. همچنین بخش معدن در ایران با دارا بودن منابع غنی طلا، مس، روی، آهن و غیره در حال گسترش و پیشرفت میباشد. این حوزه دارای نرخ بازده بالایی بوده و شرکتهای متعددی در این خصوص تجارب موفقی کسب نموده اند. در این پانل، فرصت های مشارکت و سرمایه گذاری این حوزه مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

 

پانل شماره پنجم :

صندوق های سرمایه گذاری

با رشد سریع استارتاپ ها،صندوقهای سرمایه گذاری به عنوان یکی از زمینه های جدید فعالیت های مالی در ایران ظهور کرده اند. صندوق های سرمایه گذاری، کارآمدی و موفقیت خود را به اثبات رسانده اند. این صندوق ها، نه تنها قادر به جذب سرمایه از بازارمالی ایران هستند، بلکه در جذب منابع مالی خارجی هم موفق عمل کرده اند. بازده بالای سرمایه گذاری در فناوری های جدید نوآوران جوان، باعث جذب سرمایه گذاران زیادی شده است. این رویداد یک فرصت منحصر بفرد جهت ارائه افقهای جدید مشارکت و همکاری میباشد.

 

کارگاه آموزشی و فضای نمایشگاهی ( روز دوم )

SHOWCASE استارتاپ ها

این رویداد، فرصتی ارزشمندی برای معرفی استارتاپ شما به شرکتهای علاقمند در سرمایه گذاری و مشارکت در کسب و کار شما میاشد. در این SHOWCASE از چند استارتاپ و شرکت های دارای فناوری های پیشرفته دعوت گردیده تا توانمندیها و پتانسیلهای خود را برای تقویت همکاریهای مستمر و ماندگاربا شرکتهای ذیربط، ارائه نمایند.

بخش نمایشگاهی تجارت و سرمایه گذاری

به کارآفرینان بلژیکی و اروپایی که برای تجارت و سرمایه گذاری در ایران به دنبال شریک تجاری مناسب هستند، توصیه می شود در این کارگاه حضوربهم رسانده و در تعاملات آن فعالانه مشارکت نمایند. ما از شورای عالی مناطق آزاد ایران دعوت کردیم تا در این کارگاه حضور داشته باشد و مزایای بهره مندی از معافیتهای قانونی را ارائه نمایند. این یک فرصت منحصر به فرد برای بررسی و توسعه کسب و کار شماست. در واقع این جلسه، برارائه فرصت های واقعی موجود و کم خطر متمرکز میباشد. از شما دعوت می کنیم که در این SHOWCASE ثبت نام و شرکت کنید.

 

جلسات B2B

ما خوشحال خواهیم شد جلسات B2B را بر اساس درخواست شما با شرکت های مورد نظر و لحاظ علاقه مندی های شما، برگزار نماییم. در این راستا لطفا با ما از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل فرمایید.

 

کارگاه آموزشی انطباق مقررات ( COMPLIANCE )

برای حضور در این کارگاه باید جداگانه ثبت نام شود.
 

ما یک کارگاه آموزشی ویژه برای انطباق مقررات ضد پولشویی، برای کسانی که به دنبال کسب مهارت در این حوزه حیاتی هستند، در نظر گرفته ایم.در واقع، این کارگاه، یکی از موضوعات کلیدی است که موسسات مالی، برای دستیابی به موفقیت به طور فزاینده ای به آن نیاز دارند. ما از یک مشاور حقوقی جوان بسیار متبحر دعوت کرده ایم تا اطلاعات ارزشمندی را در این زمینه در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد. لطفا برای ثبت نام و دریافت جزئیات بیشتر با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل نمایید. توجه کنید که برای حضور در این کارگاه، ثبت نام الزامی است.

بایدها و نبایدها در تجارت با ایران

جلسه , ویژه پرسش و پاسخ با آقای دکتر محمد حسین عادلی، بنیان گذار روند

(برای شرکت در این جلسه باید بصورت جداگانه ثبت نام نمود)  

دکتر عادلی، اقتصاددان بسیار متبحر و دیپلماتی با تجربه با تجارب بسیار در پست های ملی و بین المللی میباشد. او در سمت های ریاست بانک مرکزی ایران، ریاست کمیسیون بورس اوراق بهادار، معاونت وزیر خارجه در امور اقتصادی و انرژی و مشاور وزیر نیروو همچنین سفیر ایران در بریتانیا، کانادا و ژاپن، فعالیت نموده است. ایشان همچنین دو دوره به عنوان دبیر کل مجمع کشور های صادر کننده گاز، که برخی از آن به نام اوپک گازی یاد می کنند، خدمت کرده است. او جوایز بسیاری را از جمله مدالRISING SUN از امپراتور ژاپن و VESAM ALWAJBA را از امیر قطر کسب نموده است.

ظرفیت حضور در این کارگاه، محدود است. ثبت نام شرکت کنندگان بر اساس اولویت خواهد بود. لطفا برای ثبت نام و دریافت جزئیات بیشتر با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریداین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدتماس حاصل فرمایید. توجه کنید که برای حضور در این کارگاه، ثبت نام الزامی است.

برگزارکنندگان

حامیان

اطلاعات کلی

تاریخ همایش و محل برگزاری

کلیه بخش های همایش در تاریخ 31 خرداد و اول تیرماه مطابق با 21 و 22 ژوئن از ساعت 9 صبح الی 5 بعدازظهر در Steigenberger Wiltcher’s Hotel به آدرس 71 Avenue Louise / Louizalaan 71, 1050 Brussels  برگزار خواهد شد.

بخش های همایش

1- ثبت نام در همایش، شامل:

- شرکت در همایش و دریافت اسناد و مدارک همایش

-  شرکت در مذاکرات تجارت رو در رو(B2B & B2G)

- هزینه خدمات روادید

-  پذیرایی دو وعده ناهار و چهار میان وعده در محل همایش)

27.000.000 ریال

2- مذاکرات تجاری و ضیافت شام

100 یورو

3- کارگاه تخصصی:  " تطابق قوانین بانکی ایران با دنیا"

20.000.000 ریال

4- استند نمایشگاهی ( حضور دو نفر در همایش، به صورت رایگان)

95.000.000 ریال

زبان رسمی همایش

 • زبان رسمی همایش انگلیسی می باشد که توسط مترجمین برجسته به صورت همزمان ترجمه خواهد شد.
 • جهت مذاکرات مترجم حضوری در نظر گرفته خواهد شد. چنانچه شرکت کنندگان محترم نیاز به مترجم حضوری جهت ملاقات ها و مذاکرات دارند، دبیرخانه همایش را تا تاریخ 97/03/05 مطلع نمایند تا هماهنگی لازم جهت انجام خدمات لازم در این خصوص به عمل آید. بدیهی است هزینه مترجمین حضوری جداگانه محاسبه و دریافت خواهد شد.

 

ویزا

اصل و یک نسخه کپی از تمامی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور بلژیک (مستقیما به سفارت بلژیک ارائه می شود)

( تمامی مدارک ارائه شده به سفارت می بایست به زبان انگلیسی و یا یکی از زبانهای رسمی کشور بلژیک: فرانسه، هلندی و یا آلمانی ترجمه شود)

 1. فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 2. دو قطعه عکس رنگی جدید، قطع پاسپورتی (قدیمی تر از 6 ماه نباشد و با عکس گذرنامه تفاوت داشته باشد )
 3. گذرنامه متقاضی که حداقل به مدت 3 ماه پس از انقضا تاریخ ویزا، اعتبار داشته باشد ( به همراه کپی صفحات  4-3-2 و تمامی صفحات که دارای ویزا و مهر می باشد)
 4. ترجمه شناسنامه ( تمامی صفحات)
 5. دعوتنامه معتبرکه هدف سفر در آن مشخص شده باشد (این دعوتنامه توسط برگزار کننده ارائه خواهد شد)
 6. ترجمه رسمی روزنامه رسمی شرکت
 7. گواهی ماموریت برای مدت زمان سفر با ذکر تقبل هزینه های سفر در مدت اقامت در کشور بلژیک (ترجمه رسمی)
 8. گواهی اشتغال به کار
 9. گواهی پرداخت بیمه درمانی/ لیست پرداخت بیمه ( ترجمه رسمی)
 10. مدارکی دال بر داشتن منابع مالی کافی( صورت وضعیت گردش 6 ماهه حساب های بانکی با موجودی مناسب جهت اثبات تمکن مالی و یا گواهی تمکن مالی و غیره)
 11. بیمه نامه مسافرتی معتبر با پوشش حداقل 30/000 یورو برای مدت زمان اقامت ( شرکت های بیمه مورد قبول سفارت بلژیک: سامان، کوثر، ملت، پاسارگاد، البرز، ایران، کارآفرین)
 12. واچر هتل و رزرو بلیط رفت و برگشت سفر
 13. هزینه درخواست ویزا به مبلغ 60 یورو

با در دست داشتن  مدارک فوق، در تاریخ های اعلام شده  به محل اخذ ویزای کشور بلژیک به آدرس: تهران ، خيابان ولي عصر، خيابان فياضي (فرشته)، پلاک 155 و 157  مراجعه فرمائید.

دبیرخانه همایش: شرکت همایش سازان امروز

تهران - خیابان ولیعصر، روبه روی پارک ملت، نبش خیابان انصاری، برج ملت، طبقه 7، واحد 4
02122037383
02122044769
 این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  

فرم تماس با ما

 

Please publish modules in offcanvas position.