Tehran
Berlin
×

توجه

There is no category chosen or category doesn't contain any items

فضای مناسب نمایشگاهی

آلمان، کشور نمایشگاه ها – جایگاه نخست در جهان

آلمان با 150 نمایشگاه بین‌المللی بازار مهمی برای کالاها و محصولات در جهان است. حدود دوسوم نمایشگاه‌های مهم جهانی در هر یک از بخش‌های اقتصاد در آلمان برگزار می‌شود. ازجمله اتفاقات نمایشگاهی بزرگ، نمایشگاه سالانه‌ی هانوور است که مکانی برای نمایش میزان توانمندی صنعت محسوب می‌شود. در همین رده می‌توان از نمایشگاه بین‌المللی دوسالانه‌ی خود را (IAA) در فرانکفورت نام برد. در عرصه‌ فناوری اطلاعات نمایشگاه سبیت (CeBIT) در هانوور و نمایشگاه بین‌المللی مخابرات (IFA) در برلین (باعرضه‌ سرگرمی‌های الکترونیکی و فناوری مخابرات) سرآمدند. در برلین همچنین هرساله بخش گردشگری، بورس بین‌المللی گردشگری (ITB) را برگزار می‌کند. برای لذت بردن باید به نمایشگاه بین‌المللی هفته‌ سبز، نمایشگاهی منحصربه‌فرد برای مواد غذایی و کشاورزی در برلین سر زد. در عرصه‌ کتاب نمایشگاه کتاب فرانکفورت در اکتبر هرسال مهم‌ترین حادثه محسوب می‌شود. محل عرضه‌ تصویر، فنون تصویری و رسانه‌های تصویری نمایشگاه فتوکینا (photokina) در کلن است. کمیسیون نمایشگاه‌ها و بازارهای مکاره‌ اقتصاد آلمان (AUMA) نهاد مرجع بخش نمایشگاهی در آلمان است. وظیفه‌ اصلی این نهاد تقویت نمایشگاه‌های آلمان در داخل و خارج است . AUMA فعالیت‌های نمایشگاهی اقتصاد آلمان را در خارج، ازجمله حدود 230 محل عرضه‌ صادرات آلمان که توسط دولت فدرال نیز حمایت می‌شوند، هماهنگ می‌کند. برگزارکنندگانی که در AUMA گردآمده‌اند، هرساله بیش از 200 نمایشگاه مستقل در مناطق مهم در حال رشد جهان برگزار می‌کنند.

فضایی مناسب برای برگزاری نمایشگاه‌ها و اجلاس‌ها

در سال 2014 آلمان توانست برای یازدهمین بار پیاپی، مقام اول خود را به‌عنوان بهترین محل برای برگزاری کنگره‌ها و کنفرانس‌ها در اروپا تثبیت کند. در درجه‌بندی جهانیِ بهترین کشور برای برگزاری کنگره‌ها، آلمان پس از ایالات‌متحده در مقام دوم قرار دارد. برای شرکت در نمایشگاه‌ها در آلمان که مناسب‌ترین کشور برای برگزاری نمایشگاه‌ در جهان به شمار می‌آید، سالانه فقط 2/7 میلیون میهمان از اروپا به این کشور می‌آیند. در سال 2014 درمجموع 25/6 میلیون نفر برای شرکت در این‌گونه برنامه‌ها به آلمان آمدند. «شهرهای جادویی» برلین، درسدن، دوسلدورف، فرانکفورت / ماین، هامبورگ، هانوور، لایپزیگ، کلن، مونیخ، نورنبرگ و اشتوتگارت ــ و بیش از همه برلین، به‌طور ویژه برای میهمانان خارجی جذابند. در سال 2014 نزدیک به 28/7 میلیون تخت ـ شب و 11/9 میلیون میهمان از پایتخت آلمان دیدار کردند. این شهر ازنظر شمار مطلق تخت ـ شب پس از لندن و پاریس در جایگاه سوم قرار دارد.
بر اساس نظرسنجی‌های مرکز گردشگری آلمان از گردشگران خارجی پرجاذبه‌ترین مکان‌ها برای آنان فضاهای کلاسیک مانند قصر نوی‌شوان‌اشتاین و کلیسای جامع کلن است. هم‌چنین شمار زیادی آثار ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، ازجمله قصر سن سوسی در پوتسدام یا شهر کلاسیک وایمار هم در بین گردشگران طرفداران زیادی دارند. جشن‌هایی همچون؛ جشن اکتبر در مونیخ که با 6/3 میلیون بازدیدکننده بزرگ‌ترین جشن مردمی در جهان است، گردشگران را جذب می‌کند. علاوه بر این‌ها یک ورزشگاه هم در فهرست جاذبه‌های توریستی آلمان قرار دارد؛ ورزشگاه آلی انس که محل بازی‌های باشگاه بایرن‌مونیخ است و شاهکار معماری دو هنرمند سوئیسی هرتسوگ و دومورون.
حرکت نیز همچون جاذبه‌های فرهنگی سهم بسزایی در جذابیت یک محل دارد. چیزی حدود 200 هزار کیلومتر شبکه‌ راه‌های نشانه‌گذاری شده برای پیاده‌روی شرایطی عالی با چشم‌اندازهای باشکوه برای این منظور فراهم می‌کند و از آن جمله گردش در پارک‌های ملی با چشم‌اندازهایی به کوه‌های آلپ است. به‌ این امکان باید بیش از 200 مسیر ویژه‌ دوچرخه‌سواری با مسافتی بالغ‌بر 70 هزارکیلومتر را اضافه کرد؛ ازجمله مسیر دوچرخه‌سواری اروپایی پرده‌ آهنین (به ‌طول 1131 کیلومتر) یا مسیر 818 کیلومتری دوچرخه‌سواری لایم در آلمان. کسی که بخواهد شب با هزینه‌ کم اتراق کند دریکی از 500 خوابگاه جوانان که 130 خوابگاه دارای امکاناتی برای خانواده‌ها هم هست، جا پیدا خواهد کرد یا می‌تواند دریکی از 2870 محل کمپینگ امکانات کافی برای گذراندن شب بیابد.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، روبروی پارک ملت، برج ملت، طبقه 8، واحد 2
تلفن: 22049014 - 22049024
فکس: 22044769
ایمیل: tehran(@)iebcenter.eu

برلین

Address: 3rd Floor, Kronenstr. 1, 10117 Berlin – Germany
Tel: +49 30 80492100 , +49 30 80492101
Fax: +49 30 80492102
Email: berlin(@)iebcenter.eu