Tehran
Berlin
×

توجه

There is no category chosen or category doesn't contain any items

سفر به‌ آلمان

از رواديد تا ولتاژ برق: راهنمایی‌های مفيد و شماره تلفن‌هاي مهم براي مسافران در آلمان
گذرنامه و رواديد: خارجي‌ها براي سفر به ‌آلمان نياز به گذرنامه‌ای معتبر يا سند معتبري هم‌تراز با آن دارند. براي اتباع اغلب كشورهاي اروپاي غربي ارائه‌ كارت شناسايي معتبر (شناسنامه) كفايت مي‌كند. كودكان در اغلب موارد نیاز به‌ گذرنامه دارند. اتباع كشورهايي معين براي ورود به آلمان نياز به ‌رواديد دارند. نمايندگي‌هاي آلمان در خارج (سفارت يا كنسولگري) مسؤول ارائه‌ اطلاعات در اين زمینه هستند.
auswaertiges-amt.de
سفر با هواپيما: بیش از صد شركت هواپیمایی بين‌المللي داراي خطوط پرواز به ‌آلمان هستند. شبكه‌ بين‌المللي خطوط هوایي 22 فرودگاه بين‌المللي آلمان را به ‌اغلب نقاط جهان مرتبط مي‌كنند. بزرگ‌ترين فرودگاه‌هاي آلمان در فرانكفورت / ماين، مونيخ و دوسلدورف قرار دارند. تمام فرودگاه‌ها به ‌شبكه‌ حمل‌ونقل زميني متصل هستند.
 frankfurt-airport.de
 munich-airport.de
dus.com
سفر با قطار: راه‌آهن آلمان دارای شبکه‌ای گسترده، به ‌طول 33 هزار کیلومتر، در سراسر كشور است. شبكه‌هاي محلي و سراسری راه‌آهن در آلمان به شکل مناسبي با یکدیگر هماهنگ شده‌اند. در آلمان روزانه بیش از 250 قطار مسافران را به‌طور مستقیم به 120 شهر اروپایی می‌رسانند.
شماره تلفن پاسخ‌گويي شركت راه‌آهن آلمان Tel: +49 18 06 99 66 33 → bahn.com
سفر با اتوبوس: با خطوط اتوبوس‌رانی راه دور نیز می‌توان به‌راحتی به ‌آلمان سفر کرد. برای این منظور بیش از 250 خط اتوبوس‌رانی راه دور ایجادشده است. امکانات برای سفر بین‌شهری با اتوبوس بسیار فراوان است. تمام شهرهای بزرگ آلمان با اتوبوس‌های بین‌شهری قابل‌دسترسی هستند. حتی برخی شهرها با جمعیتی کم‌تر از 10 هزار نفر دارای توقفگاه اتوبوس‌های راه دور هستند. هشت شرکت بزرگ اتوبوس‌رانی در این عرصه با یکدیگر رقابت می‌کنند. اطلاعات بیش‌تر در این زمینه:
busliniensuche.de
fernbusse.de
سفر با اتومبيل: آلمان داراي شبكه‌ بسيار مدرن جاده‌ای است. بيش از 700 استراحتگاه، پمپ‌بنزین، مُتل و كيوسك شبانه‌روزي در شبکه‌ای به ‌طول نزدیک به 13 هزار كيلومتر بزرگ‌راه شبانه‌روز خدمات ارائه می‌کنند. در پمپ‌بنزین‌های آلمان انواع بنزين بدون سرب، مانند سوپر (اكتان 95)، (سوپر E10 اكتان 95) و گازوئيل عرضه مي‌شود. در بزرگراه‌هاي آلمان، چنانچه تابلوي محدوديت سرعت نصب نشده باشد، سرعت آزاد است. درعين‌حال به رانندگان توصيه مي‌شود سريع‌تر از 130 كيلومتر در ساعت نرانند. در داخل محدوده‌ شهرها و مناطق مسكوني حداكثر سرعت 50 كيلومتر در ساعت و در خارج از آن در جاده‌هاي معمولي صد كيلومتر است. در آلمان براي تردد در بزرگراه‌ها عوارضي دريافت نمي‌شود. بستن كمربند ايمني اجباري است. براي كودكان تا قد 150 سانتی‌متر بايد در اتومبیل صندلي ايمني مخصوص تعبیه‌شده باشد. فراخواندن كمك هنگام بروز حوادث و خرابي خودرو در بزرگراه‌ها از طريق تلفن‌هاي اضطراری كه در كنار بزرگراه‌ها نصب‌شده انجام مي‌شود. کلوپ‌های بزرگ خودرو (ADAC) و (AvD)اطلاعات لازم را به گردشگرانی كه با خودرو سفر مي‌كنند، ارائه مي‌دهند.
سرويس كمك‌رساني ADAC
تلفن: 22 22 22 02 18 49+
adac.de
سرويس كمك‌رساني AvD
تلفن: 09 99 90 09 80 49+
avd.de
محل اقامت: امكانات اقامت در هر سطحی وجود دارد؛ از اتاق خصوصي اجاره‌ای تا آپارتمان براي گذراندن تعطيلات و هتل‌هاي بسيار لوكس، حتي در اقامتگاه‌های ارزان‌قیمت نيز كليه‌ استانداردها رعايت و کنترل مي‌شود. اتحاديه‌هاي گردشگري و ادارات جذب گردشگر فهرست كليه‌ هتل‌ها و اقامتگاه‌ها را در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهند.
germany.travel
اقامتگاه‌های جوانان: بیش از 500 اقامتگاه جوانان در آلمان امكانات اقامت در اختيار اعضاي هريك از انجمن‌هاي عضو فدراسيون بين‌المللي اقامتگاه‌های جوانان (International Youth Hostel Federation) قرار مي‌دهند. تشكيلات اين انجمن در آلمان در قبال دريافت حق عضويت كارت بين‌المللي عضويت را صادر مي‌كند.
تلفن: 52 31 74 010  49+
پول و ارز: پول رايج و قانوني در آلمان يورو (یک یورو = صد سنت) است. با کارت اعتباري اروپایي (EC) و دیگر كارت‌هاي اعتباري بين‌المللي مي‌توان در تمام ساعات شبانه‌روز از دستگاه‌هاي خودپرداز وجه نقد دريافت كرد. در آلمان كليه‌كارت‌هاي اعتباري رايج در سطح بين‌المللي پذيرفته مي‌شوند. در قيمت هر كالا ماليات و عوارض قانوني منظور شده است.
شماره تلفن‌هاي اورژانس:
تلفن: 110 براي کمک، پليس
تلفن: 112 براي آتش‌نشاني و تصادفات
ساعت: ساعت آلمان با ساعت اروپاي مركزي (MEZ) تنظیم‌شده است. از آخر مارس تا آخر اكتبر ساعت‌ها 60 دقيقه به جلو كشيده مي‌شوند (ساعت تابستاني).
برق: شدت‌جریان برق در آلمان 230 ولت است.

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، روبروی پارک ملت، برج ملت، طبقه 8، واحد 2
تلفن: 22049014 - 22049024
فکس: 22044769
ایمیل: tehran(@)iebcenter.eu

برلین

Address: 3rd Floor, Kronenstr. 1, 10117 Berlin – Germany
Tel: +49 30 80492100 , +49 30 80492101
Fax: +49 30 80492102
Email: berlin(@)iebcenter.eu